Zamawianie szalunku traconego od producenta – zalety

Szalunkowanie jest podstawowym procesem podczas stawiania budynków zawierających konstrukcje z betonu. Poniżej wyjaśniamy, na czym polega szalunek tracony i dlaczego warto zamawiać go bezpośrednio od producenta.

Co to jest szalunek tracony?

Szalunek to proces nadawania kształtu konstrukcjom z betonu. Często widuje się szalunek wykonany z drewnianych desek, które usuwa się po zawiązaniu betonu w pożądanym kształcie nadanym mu przed deski. Do standardowego szalunku można użyć również sklejki lub tworzywa, jednak każdy materiał jest jednorazowego użytku. Obecnie coraz popularniejszy staje się szalunek tracony, czyli taki, którego nie usuwa się po zawiązaniu betonu i który staje się elementem konstrukcyjnym stanowiącym dodatkową ochronę dla betonu.

Zalety szalunku traconego

Do największych zalet szalunku traconego, które decydują o jego coraz częstszym wykorzystywaniu, należą:

  • prosty montaż,
  • przyspieszenie prac bez utraty jakości,
  • większa wytrzymałość materiału ze względu na odporność na wilgoć, pleśń, grzyby i warunki atmosferyczne,
  • większy komfort pracy,
  • niższe koszta budowy,
  • ekologiczne rozwiązanie minimalizujące odpady budowlane,
  • mniejszy koszt ogólny szalunkowania.

Dlaczego warto zamawiać szalunek tracony bezpośrednio u producenta?

Szalunek tracony staje się niezwykle istotnym elementem konstrukcyjnym, dlatego powinien być wykonany dokładnie, precyzyjnie i ze stałą najwyższą jakością. Takie warunki spełnia zamawianie szalunku u producenta. Jako producent stali zbrojeniowej, w tym właśnie szalunku traconego, gwarantujemy najwyższą jakość wyrobów. Nasze szalunki tracone produkujemy z płyt cementowo-wiórowych połączonych ocynkowanym kształtownikiem. Jako producent oferujemy pełną gamę szalunków: wieńce, podmurówki, nadproże, strop narożniki i szalunki tarasowe.