belka zbrojeniowazbrojenie do fundamentówbelka zbrojeniowaszalunki traconewypalanie blachsiatki zbrojeniowe

Blog

Zamawianie szalunku traconego od producenta – zalety

Szalunkowanie jest podstawowym procesem podczas stawiania budynków zawierających konstrukcje z betonu. Poniżej wyjaśniamy, na czym polega szalunek tracony i dlaczego warto zamawiać go bezpośrednio od producenta.

Czytaj dalej

Czym są blachy gorącowalcowane?

Blachę stalową można obrabiać na wiele sposobów. Jednymi z najpowszechniej wykorzystywanych w przemyśle rodzai blach są blachy gorąco i zimno walcowane. W tym krótkim artykule przedstawiamy charakterystykę blach gorącowalcowanych: ich metody produkcji, właściwości oraz zastosowania.

Czytaj dalej

Z jakich materiałów produkuje się zbrojenie budynku?

Elementy konstrukcyjne budynku powinny być wykonane z wytrzymałych materiałów dobrej jakości. Dlatego nieprzerwanie od lat w budownictwie wykorzystywany jest beton. Niestety nie jest on odporny na rozciąganie i z tego powodu, we wszystkich konstrukcjach umieszczane jest dodatkowe stalowe zbrojenie. Znajduje się one w stropach, fundamentach i nadprożach drzwi oraz okien.

Czytaj dalej

Zbrojenie budowlane jako najważniejszy etap budowy domu

Budowa domu wymaga posiadania niezbędnej wiedzy oraz umiejętności, które pozwolą stworzyć trwałą konstrukcję budowlaną na lata. Błędy na jakimkolwiek etapie mogą przyczynić się do katastrofy budowlanej. Dlatego, jeśli zależy nam na bezpieczeństwie, warto zastosować zbrojenie budowlane, które wzmocni konstrukcję i zagwarantuje jej solidność.

Czytaj dalej

Witamy na blogu

Sorry, this entry is only available in Polish.

Czytaj dalej